Stratení vo veciach

Ľudia sú stratení v materiálnom svete. Čo je horšie, že si to často ani neuvedomujú. A prečo? Lebo systém to tak chce.

Vyzeráme ako pes, ktorý naháňa vlastný chvost

Nepríde Vám čudné, že nesmierne veľa ľudí žije takmer identické životy? Svadba, deti, úver, nové auto, dovolenka, stres, nové auto, dovolenka, stres a stres? Naháňačka za niečim, čo ma možno urobí šťastnejším, ako som teraz. Práca, ktorá ma nebaví mi zabezpečí nové auto, ktoré vlastne ani nepotrebujem, ale snáď ma to urobí šťastnejším človekom.

materialism-3

Čo je rovnaké, to funguje. Alebo?

Rozhliadnite sa okolo seba. Koľko luďí vo vašom živote žije úplne iné životy ako vy? Teraz nemyslím to, že zarábajú viac, alebo menej. Ale to, že robia úplne iné veci, ako väčšina. Je ich veľa? Určite nie. Pretože na tých, čo robia veci inak, sa ukazuje prstom. Žijú mimo systém a to je divné! Pretože mať rovnaké životy, riešiť rovnaké problémy je bežné! A keď tak žije mama, bratranec, sused a známi, prečo by som tak nemal žiť aj ja?

materialism-2

Hľadáš sa vo veciach?

Luxusné oblečenie, luxusné auto, televízor, kabelka, telefón, prepychové bývanie. Najluxusnejšia dovolenka. Toto všetko treba mať! Pretože bez toho, ste niečo menej, ako s tým! Chceme urobiť dojem na ľudí ktorých nepoznáme a s vecou, ktorú vôbec nepotrebujeme. Naozaj ti to zvýši hodnotu? Naozaj potom budeš niečo viac? Alebo je to len hra ega, ktoré len na chvíľku utíchne, no po čase začne byť zase hladné po nových veciach.

materialism-1

Skúste si predstaviť, že prídete o svoj majetok alebo vám ukradnú auto. Čo by ste cítili? Obrovskú stratu? Hnev? Žiaľ? Smútok? Ak áno, píšem práve pre vás. Naozaj prídete aj o kúsok toho, kým naozaj ste? Budete niečo menej?

Čo vlastne potrebuješ?

Položte si túto otázku. Predstavte si, že umierate a ostáva Vám pár dní života. Čo by ste tie dni robili? Išli by ste si kúpiť nové auto? Odpoveď je jasná. Nie! Tak prečo to celý život robíte? Ku tomu aby sme boli šťastní, nám nemôže prispieť nijaká vec. Ako by aj mohla, keď aj tá vec sa pokazí a zanikne. Hľadať šťastie v materiálnych veciach je ako hľadať suché miesto v oceáne.

ovce

Žite podľa seba, nie podľa väčšiny

Robte to, čo chcete vy. Robte to, čo naozaj cítite, že robiť chcete. A to, že sa to nedá, Vám povedia iba ľudia, ktorí sa boja urobiť presne to, čo robíte práve VY! Odpojiť sa od stáda a ísť vlastnou, nikým nepoznanou cestou! Vy to zvládnete.