V hlave

 

Viete si vôbec predstaviť aký by bol život jednoduchší keby sme sa nestotožňovali so svojou hlavou? S myšlienkami, ktoré nás denne bombardujú? Ja viem, poviete si ja myslím pozitívne! To je super, ale to vôbec neznamená, že so svojimi myšlienkami nie ste plne stotožnení.

Musím sa priznať, že keď svoje myšlienky prestávam pozorovať, tak je veľmi bežné, že sa s nimi na chvíľu stotožním a môj výraz na tvári vyzerá presne ako moje myšlienky.

Pozitívne a negatívne myšlienky, je to vôbec rozdiel?

Tiež som si myslel, že dávať si pozitívne vízie a pozitívne obrazy do myšlienok je veľmi užitočné. A takzvané pozitívne myslenie ma odradí od myslenia negatívneho. Tu nejde vôbec o druh myšlienky, ide len o to, objaviť v sebe stratenú schopnosť nestotožňovať sa s myšlienkami všeobecne. Samozrejme, určite je lepšie snažiť sa myslieť pozitívne, ale len vtedy, ak sa nestotožňujem s myšlienkou, že šťastný budem niekedy inokedy a nie teraz.

Čo to vôbec znamená stotožniť sa s myšlienkou?

Toto je veľmi dôležité pochopiť. Stotožniť sa znamená „považovať za seba“ doslovne „stať sa predmetom stotožnenia“ je úplne jedno s čím sa stotožníte, nikdy vás to ku šťastiu nepriblíži, práve naopak. Prestaňte brať svoje myšlienky vážne, prestaňte sa za svoje myšlienky odsudzovať a hlavne preberať zodpovednosť. Dokážete si predstaviť svet, kde si ľudia vedia čítať myšlienky? Veľa ľudí by sa za svoje myšlienky hanbilo, možno by sa začali schovávať, ale len dovtedy, kým by si uvedomili, že oni nie sú to, čo im prejde hlavou.

Myšlienky sú častokrát vety, ktoré sme počuli niekedy vo svojom živote, či už v televízii alebo v pesničke, vonku, v práci no kdekoľvek. Myšlienky a slova v nich nepochádzajú z nášho vnútorného sveta. Čiže nie sú vôbec dôležité!

Nekonečné problémy, MINULOSŤ.

Nevydarené partnerstvá, sklamanie v láske, chyby ktoré nás prenasledujú denno-denne. Naša minulosť, ktorú si nevieme odpustiť dodnes. Závislosti, ktoré nám zmenili život a dali nám nové prívlastky ako napríklad bývali alkoholik alebo narkoman. Toto všetko je len odpad v hlave ktorý nie a nie upratať. Ktorý si myslíme, že sa upratať ani nedá. Že musíme trpieť kvôli niečomu čo sa stalo v minulosti. Áno, presne toto Vám tie myšlienky hovoria a presne tieto myšlienky považujete za pravdu, čiže ste stotožnení.

Dokážete tieto myšlienky iba pozorovať? Dokážete si uvedomiť, že žiadna minulosť neexistuje ale existuje len jeden čas a to práve teraz? Žiť v problémoch minulosti znamená umrieť ešte pred smrťou. Prestať žiť v prítomnosti, znamená prestať žiť úplne. Vy máte na výber.

Nič nie je dobre, nič nie je zlé!

Všetko je len také aké to je. Aj tá najhoršia udalosť, ktorú daný moment považujeme za hroznú, sa časom môže zmeniť na tú najlepšiu aká sa Vám kedy stala. Verte mi, viem o čom hovorím! Preto už nikdy nebudem vo svojej hlave hodnotiť situácie ako zlé a prestaňte to aj vy.

Život na zemi je príliš krátky na to aby ste žili vo vymyslenom strachu a negativite. Je to také jednoduché!