Zbav sa nadvlády EGA!

Ego

Čo to vlastne je? Ako funguje? Je dobré, alebo zlé? A ako mi zhoršuje život? Ako sa ho zbaviť? Na tieto otázky Vám dám odpovede v tomto článku. Je dobré pochopiť, ako ego funguje, pretože vám to uľahčí život a to nesmierne. To hovorím z vlastnej skúsenosti.

Čo je ego?

Ja som si kedysi myslel, že ego je len nejaká namyslenosť. Že sa prejavuje len vtedy, keď máte o sebe veľmi vysokú mienku a považujete sa za niečo viac, ako sú ostatní. Ale to nie je všetko. Ego je vždy spojené s emóciami, ktoré nechcete mať! Úzkosť, strach, nervozita, nepokoj, hnev, depresia a podobne. Nikdy by ste si emócie takéhoto typu nevybrali sami od seba. Ego si môžeme predstaviť ako parazita v tele, ktorý sa živí emóciami, ktoré nesú len negativitu, čím viac takýchto emócií máme, tým je ego väčšie.

depresseion

Ako funguje?

Funguje veľmi primitívne. Akonáhle u vás vznikne negatívna myšlienka a vy ju prikrmujete ďalšími, získa nadvládu. A vy sa stanete egom. Čiže budete plný negativity a čo je horšie, budete mať pocit, že na tú negativitu máte právo. Vždy to začne myšlienkami typu: „Toto sa mi nepáči, necítim sa dobre, niekto mi niečo urobil, hnevám sa, niečo ,,vaše,, sa pokazilo alebo zničilo, niekto neurobil to, čo ste po ňom žiadali, vaše očakávania sa nenaplnili. Toto všetko sú identické schémy ega ktoré menia len obsah, ale forma je vždy rovnaká.

ego

Je dobré, alebo zlé?

Ego nie je dobré, ani zlé. Je to len ego. Je také, aké je. Snaží sa o svoje prežitie, ako všetko na našej zemi. A jeho prežitie záleží len od nás. Dáte mu tú negativitu? To záleží len na vás, na vašom rozhodnutí.

separate

Ako mi zhoršuje život?

Nesmierne! Ego Vám hovorí, že ste separovaný od všetkého živého okolo vás. Hovorí Vám, že ste oddelený od všetkých a všetkého. Akonáhle uveríte klamstvu, že nie ste so všetkým živým prepojený, ste odsúdený na cestu plnú utrpenia. Každé ego je odsúdené na zánik.

feustrated

Prišli ste niekedy o niečo,

ku čomu ste dávali privlastňovacie zámena „moje, mne, mi´´? Ako ste sa cítili? Ako by ste stratili kus seba? A to je presné ego. Stotožňuje sa so všetkým s čím sa len dá. Pretože nie je dokonalé, na svoje prežitie potrebuje nejakú formu, ktorá mu dá identitu. Napríklad je zaujímavé, koľko bolesti prináša slovíčko „moje“. Niekomu ukradnú auto, alebo stratí partnera. Keď to počujete, nič to vo vás nevyvoláva, žiadne negatívne emócie, ale keď ukradli „moje“ auto, stratil som „môjho “ partnera,  hneď je to iný príbeh však?

Ako sa ho zbaviť?

Je to veľmi jednoduché. Nemôžete to urobiť zajtra alebo niekedy inokedy, pretože to Vám hovorí iba ego. Je to možné len teraz, v prítomnom okamihu. To neznamená, že teraz vyhodíte všetky veci, pred ktoré ste dávali slovíčko „moje“ a ani, že sa z vecí prestanete tešiť. Stačí si uvedomiť, že všetko, každá forma je odsúdená na zánik a každá forma aj zanikne. Presne ako vaše telo, alebo kvet. Na chvíľu bude vo svojej plnej kráse, po čase bude slabnúť a starnúť, až úplne zanikne. Prestaňte odvodzovať svoje ja od povrchných vecí, pretože to nesie len utrpenie. Užívajte si, tešte sa z foriem materiálneho sveta, ale neprikladajte im nesmierny význam, ktorý v žiadnom prípade formy nemajú.

present

Na svet ste prišli s ničím a presne tak aj odídete. Tak aká dôležitosť?

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here