Ži a nechaj žiť.

V podstate ani neviem, ako začať.

Viem len, že s vami chcem zdieľať to, čo považujem za správne. Dlho som sa odhodlávala začať písať na túto tému, avšak platí, že človek si nikdy nemyslí že už je dostatočne pripravený. A tak som začala. Mohla som si to nechávať pre seba, lenže stále mi nedalo pokoj, šíriť to medzi ľudí, ktorí to ocenia. Je to veľmi silný pocit a tak mu dávam priestor prejaviť sa.

Na začiatok vás chcem upozorniť, milí čitatelia, že budem písať a hovoriť o veciach, s ktorými veľa ľudí nemusí súhlasiť. Ale takisto pevne verím, že moje úsilie robiť svet lepším, nevyjde na zmar a mnohým z vás nejakým spôsobom pomôžem, alebo vás inšpirujem.

Takže tieto články píšem hlavne pre ľudí s otvorenou mysľou. Viem, že budem dostávať mnoho ,,negatívnych” ohlasov. Ale som na to pripravená. Určite ma to sem tam trošku zamrzí, ale som si vedomá, že to nie ste VY, ktorí sa tomu bránia, ale je to iba vaša myseľ, ego, ktoré má zaužívané isté vzorce správania a nevie si predstaviť, že by ONO nemalo pravdu. Koniec koncov, ja som bola taká istá. Čo viem určite je, že ani jeden z vás, vaša pravá podstata by nikdy nedopustila, aby bolo nejakým spôsobom ubližované iným tvorom.

VEGÁNSTVO.

Všetci a Všetko sme predsa jedno. Jeden celok, jedno vedomie, jeden vesmír. Jedine myseľ a zmysly dokážu oddeľovať. Dokážu krásne ospravedlniť vaše správanie a vtedy začínate klamať samých seba.

14718594_1234792056544192_8633664437284666464_n

CHUŤ A ZVYK. Mnoho ľudí, nevegánov, je doslova závislých na mäse a syre. Myslia si, že sa nedokážu vzdať tej ,,chute”. A sú na ňu príliš NAVYKNUTÍ. Všetko je to iba hra mysle, ktorá nám dokáže zatieňovať pravdu rôznymi spôsobmi. Chcela by som Vám vegánstvo postupne viac priblížiť, pretože mnoho ľudí sa zhrozí, keď toto slovo počuje. Ja som to mala samozrejme tak isto a myslím, že aj väčšina dalších vegánov. Avšak najsmutnejšie na tom je, že ani nevieme, prečo sa tomu bránime. Iba to jednoducho automaticky zatracujeme, aj keď vlastne ani nevieme, o čo ide. Ja som to nevedela tiež, ale teraz tomu už úplne rozumiem a tak sa o to chcem s vami podeliť.

14671122_592253364292633_5326213859986318967_n

Prečo som sa stala vegánkou?

Napíšem iba pár základných faktov, ktoré ma nesmierne ovplyvnili.

Samozrejme toho bude omnoho viac a podrobnosti budem rozoberať v dalších článkoch.

  • Pretože som bola celý život klamaná touto chorou spoločnosťou, ktorá si nás dokáže ,,naprogramovať” tak, ako sa jej páči.
  • Mám za to, že ak sa chce človek duchovne rozvíjať, vegánstvo patrí NEVYHNUTNE k tomu.
  • Nechcem jesť mŕtve mäso, šľachy a žily iného živočícha. Môj žalúdok nie je cintorín.
  • Nechcem piť mlieko, ktoré nie je určené pre ľudí, ale pre mláďa kravy. Tak isto, ako nechcem piť šimpanzie, alebo žirafie, nechcem piť ani to kravské. A to samozrejme nerátam to, že krava musí byť celý život umelo oplodňovaná, aby dávala mlieko-každé mláďa jej zoberú, aby sme mali jej mlieko MY-ľudia. Keď už viac krava nevládze rodiť a dávať mlieko ide pekne krásne, hádajte kde? No predsta na hamburgre. A takisto mlieko odoberá vápnik z kostí. Nie, nie. Nedáva Vám ho, ale odoberá.
  • Nedokázala by som vlastnými rukami ublížiť žiadnemu tvorovi. Nie je pokrytecké, že to nedokážete urobiť, ale zjesť áno?
  • Mäso a mliečne výrobky sú iba jeden obrovský biznis, pri ktorom trpia a umierajú živé tvory, ktoré cítia bolesť rovnako ako my ľudia, iba kvôli našej chuti, zvyku a možno lenivosti.
  • Dokážem prijať VŠETKY vitamíny s živiny a nemusím na to využívať zvieratá. Kedže sa aktívne venujeme fitness-u, môžete vidieť aj patričné dôkazy.
  • Som súčasť vesmíru úplne rovnako, ako každý iný tvor a nie som nikomu nadradená.
  • Chcem byť hlasom pre tých, ktorí nevedia rozprávať ľudskou rečou.
  • 14681810_1174015562673354_391190994430857468_n

Verím, že si ľudia uvedomia to, že ubližovanie zvieratám nie je moc pekné.

Tak, ako si časom uvedomili, že robiť si otrokov z černochov, pre vlasné potreby, nie je vôbec správne.

Takže Vy, čo už na tejto ceste ste, ĎAKUJEM! Pretože pomáhate svetu a robíte ho mierumilovnejším.

Vy, čo sa odhodlávate vydať sa na túto cestu, ĎAKUJEM! Pretože vo svojom vnútri cítite, že je to tá správna cesta a určite viem, že skôr, či neskôr sa na ňu vydáte!

A Vy, čo ste absolútne proti vegánstvu, ĎAKUJEM! Pretože ste si tento článok prečítali dokonca a máte otvorenú myseľ.. To mi náteraz úplne stačí.


Podporme šírenie vegánstva aj kúpou trička, alebo tašky