Zmeň svoj svet!

 

Život nie je žiadna dráma, tak ako sa na neho dívaš, tak sa odohráva. Túto vetu som si našiel ako status na Facebooku, napísal som to pred tromi rokmi. Avšak, význam tejto myšlienky som pochopil prednedávnom. Uvedomil som si, že na svet som sa pozeral veľmi skreslene. Pretože ako som už spomínal v článku o posudzovaní, že existuje len jediná pravda o danej veci, osobe, prostrediu a to tá, že existuje. Nič navyše, žiadne posudzovanie.

earth-683436_1280

Buď zmeníš svet, alebo svet zmení teba

Keď som nad touto myšlienkou rozmýšľal, hovoril som si: „Ako ja môžem zmeniť svet, keď ho ani nepoznám?“ Zapnete správy, pozeráte ako niekto niekomu niečo urobil a hovoríte si: „No ako ja môžem zmeniť takýchto ľudí, aby som zmenil svet.“ Lenže potom som si uvedomil, že som tú myšlienku nepochopil správne.

Pre každého človeka, existuje len jeden, jediný svet a to ten jeho vlastný

Takže správna formulácia myšlienky znie: „Buď zmeníš svoj svet, alebo svet zmení teba.“ Vtedy som to už konečne pochopil. Je jasné, že keď svoj deň začnete negatívne, začnete nadávať, aký ste nevyspatý a nič sa vám nechce a ešte aj váš šéf je chuj a robota aj tak nestojí za veľa, tak celý váš deň bude negatívny. A čo je najhoršie, za chvíľu si na tú negativitu zvyknete a celý svet bude váš veľký nepriateľ.

bench-at-the-end-of-the-world-picjumbo-com

Ale viete, čím sa váš svet stane? Vašim zrkadlom! Keď žijete v negativite, a pozor, zase opakujem, tá neexistuje. Tá sa dá vytvoriť len vami, tak je jasné, že nič pozitívne sa vo vašom svete nestane. Neviem ako vy, ale ja verím tomu, že čo vyžaruješ to priťahuješ. A keď tomu neveríte, môžete sa klamať naďalej. Je len na vás, čo si vyberiete a čo vo svojom svete chcete mať. Prečo by ste sa mali pozastavovať nad problémami iných ľudí celého sveta? Však to nie sú vaše problémy!  A takisto sa prosím ľuďom nesťažujte, pretože väčšinu to nazaujima a tí zvyšní sú radi, že tie problémy máte! Venujte svoju pozornosť tam, kde to má zmysel a nie do všetkého, čo je negatívne, vypnite tie správy!

Sám za seba môžem potvrdiť, že akonáhle som zmenil svoj pohľad na svet, na ten pozitívny, tak sa pozitívnym aj stal! Nemyslite si, že som nijakú negativitu nezažil. Aj ja som si ničil svoj svet, úplne zbytočne. Posudzoval som, čo je pekné a čo nie, posudzoval som čo je šťastie, čo je láska, čo je úspech, ale veľmi povrchne. A presne ako som ten život bral, tak sa aj odohrával. Moje zrkadlo. Nedávno som mal malý pocit strachu, že mi niečo nebude vyhovovať. Následne som si povedal, že sa môže môj strach vyplniť, alebo si radšej pritiahnem krásnu, pozitívnu predstavu a tak aj bolo 😊.  Bojíte sa iba svojho zrkadla.

Nikdy nie je neskoro na zmenu svojho pohľadu na svoje okolie! Je len na vás, či ho zmeníte teraz a zažijete tu krásu, alebo si to uvedomíte neskôr, keď už na tú krásu a pozitívny život, plný vecí, na ktoré s úsmevom a radosťou budete spomínať, toľko času neostane. Pretože v hlave bude omnoho viac myšlienok o tom, čo ste mohli urobiť lepšie. Preferujem prvú cestu, a to zmeniť to hneď. 😊

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here